Warto Zobaczyć

Poza plażą w Karwi, która jest jedną z najszerszych nad naszym Bałtykiem, warto również sprawdzić jakie atrakcje oferuje Karwia i najbliższa okolica.

Przyroda w Karwi i najbliższej okolicy

Na południe od Karwi, na pograniczu gmin Krokowa i Władysławowo, znajdują się Karwieńskie Błota i Bielawskie Błota. Malownicze łąki Karwieńskich Błot to pozostałość po osadnikach holenderskich przybyłych na te tereny ok. XVI wieku. Osuszyli oni podmokłe wówczas obszary, pozostawiając po sobie doskonały system melioracyjny. Rezerwat florystyczny „Bielawskie Błota” zwany potocznie Bielawą, rozciągający się na południe od Karwi, obfituje w unikatową roślinność, m.in. znajdującego się pod ochroną moroszka białego oraz bogactwo zwierzyny, w szczególności ptaków. Piękno tego miejsca obserwować możemy na przełomie sierpnia i września, gdy kwitną porastające wielkie połacie tego terenu wrzosy. Czasami nad Bielawą zauważyć można ognistą łunę. Jeśli zaprószy się tam ogień, to na jego ugaszenie potrzeba wielu dni. Łąki torfowe są w tym momencie bardzo trudne do opanowania – z tego względu strażacy proszą o ostrożność. Tereny te wchodzą w skład utworzonego w 1978 roku Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Ciągnie się on od Białogóry, poprzez Hel do Mechelinek, obejmuje również Zatokę Pucką.

Atrakcje turystyczne w okolicy Karwi

Warto również odwiedzić ciekawe miejsca w okolicy: Zamek w Krokowej (w zamku mieści się Muzeum Regionalne), Pałac w Kłaninie, Mechowskie Groty, a w Żarnowcu – pozostałości po budowie elektrowni atomowej, jezioro Żarnowieckie, wieża widokowa Kaszubskie Oko. W Rozewiu znajduje się latarnia morska, a w niej Muzeum Latarnictwa. Wiele atrakcji czeka na turystów również w okolicznych większych miejscowościach turystycznych – Jastrzębiej Górze i Władysławowie.

Ostatnia aktualizacja – maj 2016r.

Polecamy:

Karwia noclegi Karwia noclegi

Domki nad morzem domki nad morzem