Puck

Puck

Puck jest kaszubskim miastem położonym nad Zatoką, którą wzięła od niego swoją nazwę. Miasto nie należy do wielkich, jednak ze względu na swoje położenie stanowi ważny punkt turystyczny na polskim wybrzeżu. Miasto jest odwiedzane przede wszystkim przez miłośników sportów wodnych wymagających odpowiednich warunków, takich jak windsurfing, kitesurfing czy żeglarstwo. W mieście znajduje się również port jachtowy. W centrum Pucka znajduje się neogotycki Ratusz Miejski z XIX wieku, który często pełni funkcję ośrodka kulturalnego.

Puck zaistniał w historii Polski, jako miejsce zaślubin Polski z morzem w 1920 roku. To tutaj, symbolicznie generał Haller po odzyskaniu ziem Pomorza przywrócił Polsce Bałtyk. W tamtym czasie, Puck był drugim, po Gdańsku portem na wybrzeżu. Później stracił na znaczeniu, jednak nadal jest doceniany przez miłośników sportów wodnych.

Co warto zobaczyć w Pucku?

PLAŻA

Największą atrakcje stanowi tutaj plaża, a wraz z nią cała infrastruktura towarzysząca. Nie tylko możemy się na plaży opalać i spacerować, ale również zagrać w piłkę. Wieczorami polecamy puby i kawiarnie, gdzie zjemy, napijemy się i potańczymy. Sporą atrakcją jest restauracja usytuowana na końcu mola, z której okien możemy spoglądać prosto w morze lub obserwować zachód słońca.

MUZEUM ZIEMI PUCKIEJ

Rodziny z dziećmi powinny koniecznie skorzystać z oferty Muzeum Ziemi Puckiej, w którym zgromadzone zostały eksponaty pochodzące z ziemi kaszubskiej i dokumentujące procesy historyczne zachodzące w tej okolicy. Do dyspozycji gości zostały oddane sale ze stała ekspozycją podzieloną na trzy działy oraz wystawy czasowe. 

REJSY WYCIECZKOWE 

Dobrą zabawę gwarantują  rejsy wycieczkowe po Zatoce Puckiej. Dzięki tej atrakcji można zobaczyć tą miejscowość z innej perspektywy. Rejsy wycieczkowe organizowane są przez indywidualne osoby. Wszystkich informacji można zaczerpnąć w porcie. 

SZLAKI PIESZE 

Kolejną atrakcją są szlaki piesze z Pucka do Wejherowa, z Pucka do Krokowej czy będący częścią Nadmorskiego Parku Krajobrazowego szlak z Pucka do Swarzewa. Szlaki piesze to świetna atrakcja dla wszystkich Turystów, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek. 

Ostatnia aktualizacja - Listopad 2021 r.

Za zmiany w powyższych danych redakcja www.karwia.info.pl nie odpowiada.

Inne Atrakcje Turystyczne

Zobacz najlepsze atrakcje turystyczne Karpacz i okolice

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00